Firat Cologlu İlk ve Tek Fan Sitesi - www.firatcologlu.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Firat Cologlu İlk ve Tek Fan Sitesi - www.firatcologlu.net

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Çılgın kuzenler iş başında

2 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Çılgın kuzenler iş başında Empty
MesajKonu: Çılgın kuzenler iş başında   Çılgın kuzenler iş başında Icon_minitimeC.tesi Mayıs 17, 2008 11:40 pm

Rol aldığı 'Hayat Bilgisi' ile gençlik dizileri gibi filmlere öncülük ettiğini söyleyen Paşhan Yılmazel ile kuzeni Fırat Çöloğlu yarın vizyona giren 'Çılgın Dersane' filminde başrolde: Hayalimiz gerçek oldu..

10 Ocak'ta 'Çılgın Dersane'nin ikincisi 'Çılgın Dersane Kampta' vizyonda olacak. Bol kahkaha, eğlence ve şamata dolu bu filmde 'Arka Sıradakiler'in yıldız oyuncusu Fırat Çöloğlu ve en son 'Buzda Dans' yarışmasındaki performansıyla göz dolduran Paşhan Yılmazel başrolde. Bu iki genç oyuncunun ortak özelliği sadece başarılı olmaları değil, onlar aynı zamanda kuzen! Cosmo Girl dergisinden Edip Ozan Üçok konuştu:

* 'Çılgın Dersane'nin ikincisi vizyona giriyor. İlkinden ne farkı var?
Paşhan Yılmazel: Birinci filmde bence konu daha kısırdı, zengin değildi. İkinci filmin belli bir konusu, süreci ve paylaşımı var. Arkadaşlık ve kız-erkek ilişkileri çok güzel işleniyor. İlk filmdeki oyuncu kadrosu da değişti. Biz de yoktuk ilkinde. Bayağı keyifli bir film oldu. ÖSS konusunu işlemiyoruz. Tamamen kafalarını boşaltmak için gelsin gençler. Eğlenceyi garanti ediyoruz.

GENÇLİK DİZİLERİNE ÖNCÜLÜK ETTİM

* Hangi çılgınlıklarla karşılaşacağız?
F.Ç.: Söylemeyeyim ama benim çok can alıcı sahnelerim var. Bol espri yüklü bir film. 'Amerikan Pie' gibi gençlik filmlerine benziyorsa da hep bizden espriler taşıyor. Hiç alıntı yok.

* Gençlik dizileri gibi filmler de revaçta artık. Bunu neye bağlıyorsunuz?
P.Y.: Hiç mütevazı olmama gerek yok. Ukalalık gibi algılanmasın ama 'Hayat Bilgisi' ile buna ben öncülük ettim. Eskiden bu tarz işler yapalım dediğimizde gülüyorlardı. Şimdi tuttuğunu gördüler.

* Kuzen olduğunuzu söylüyorlar, doğru mu?
F.Ç.: Evet, ilk kez de buradan açıklıyoruz. Paşhan benden 5 yaş büyük. Elinde büyüdüm. Kuzenden çok abi-kardeş ilişkisi vardır aramızda.

* Beraber büyüdüyseniz, çocukluğunuzu anlatır mısınız?
F.Ç.: Annem ve babam ayrı olduğu için liseye kadar olan dönemde, benim tek eğlence kaynağım Paşhan'ın eviydi. O zamanlar Play Station yoktu. Sega oynardık. Evde top oynardık. Cam kırdığımız olmuştur.

* Oyunculuk ne zaman girdi kanınıza?
P.Y.: Fırat lisedeyken, ben konservatuvara gidiyordum zaten. Tiyatro okurken bana yol gösterecek kimse yoktu. Onun önündeyse ben vardım ve hep yönlendirdim. F.Ç.: Paşhan beni cesaretlendirdi.

* İki kuzen 'Çılgın Dersane 2' de ilk kez bir arada. Teklif nasıl geldi
P.Y.: O da çok ilginç. Ben daha popüler olduğum için sanki onu tavsiye etmişim gibi gözükebilir ama alakası yok. Fırat kendi başarısıyla bu konumda. Zaten benden önce o anlaşmış. Okuma provası için tüm ekip bir araya geldiğimizde birbirimizden haberimiz oldu. F.Ç.: Onu görünce şoka girdim. Hayalimiz beraber bir sinema filminde oynamaktı. Bunu da çok erken başardık.

* Yurtdışına açılma düşünceniz var mı?
P.Y.: Ben açıldım bile. Japonlarla bir film çektim ama burada yayınlanmadı. Japon tanrılarından birini canlandırdım. İnşallah devamı gelecek. F.Ç.: Türk oyuncularının böyle bir gücü var. Bir Türk filmi neden Oscar almasın? P.Y.: Ben bir gün mutlaka Oscar alacağım. Öyle ahım şahım filmler almıyor ki zaten...

Kolumdaki dövmelerde cesaret, onur ve aşk var
* Dövme yaptırmışsınız kolunuza. İlhan Mansız'ın ısrarlarına dayanamayıp yaptırdığınız yazıldı. Doğru mu?
Hayır, değil. Niye yaptırdım; çünkü 'Buzda Dans' yarışması sırasında Brezilya kostümü giyecektim. Gömleğim de kolsuzdu. Kollarım çıplak durmasın diye dövme yaptırdım. İlhan Mansız'ın sırt numarası 26'yı da dövmeye eklettim.

* Ne anlatıyor bu dövmeler?
Kolumun birinde ejderha var. Diğerinde Japonca cesaret, onur ve aşk yazıyor.

Karneyi alıp bize gelin

Fırat Çöloğlu: ÖSS'ye girecek öğrencileri dersane 15 günlük, doğayla iç içe bir kampa götürüyor. Biz de dört öğrenci olarak aralarına yeni katılmışız. Ben Arif karakterini canlandırıyorum, Paşhan da Mojo. Filmde iki grup var. Kötülerin lideri benim,iyilerin başı da Paşhan. Eğlence amaçlı yine birtakım yarışmalar düzenleniyor. 10 Ocak'ta vizyondayız. Gençler karnelerini alsın ve gelip bizimle eğlensinler.

Sevgilimiz yok tabii ki çapkınlık yapıyoruz!

* Kızlar konusuna gelelim... Beraber çapkınlık yapıyor musunuz?
İkisi Birlikte: Yaparız tabii. (Gülüşmeler) Ama şu an ikimizin de sevgilisi yok. Önce iş, sonra aşk.

* Biriniz sevgilisinden ayrıldığında diğeri teselli eder mi?
F.Ç.: Ben lisedeyken kızlarla nasıl konuşacağımı bilmiyordum mesela. Ne yapmam gerektiğini Paşhan öğretmiştir. "Abi bir kız var, hoşlandım da, nasıl davranmam gerek" derdim. Aşk acısından kaldırımda oturup dertleştiğimizi bilirim.

* Nerelerde takılırsınız?
P.Y.: Her yere gideriz. Taksim'e de, Nişantaşı'na da... Bağdat Caddesi'ne de çıkarız. Beraber olduktan sonra bizim için hiç fark etmiyor.

Ortega öldü yaşasın Paşhan!

* 'Buzda Dans' yarışmasındaki performansınızı nasıl buldunuz?
Çok iyi. Daha önce hiç kaymamıştım. Yedi haftalık bir eğitime rağmen bu kadar cesur olmamı takdir ettim.

* Teklifi niye kabul ettiniz? Size ne kattı?
Menajerimle şuna karar verdik: Dört yıl 'Hayat Bilgisi'nde Ortega karakterini canlandırmıştım. Resmen onunla yaşadım. Mutluydum ama ismimin önüne geçmişti rolüm. Bu yarışma sayesinde Ortega öldü, artık Paşhan Yılmazel var. Herkes adımı biliyor. En büyük getiri bu oldu.

* Hep komedi tarzı dizilerde oynadığınız için böyle bir kaygınız var mı gerçekten?
P.Y.: Tabii ki var. Ben 18 yaşından beri neredeyse 10 yıldır aynı tarz rollerde yer aldım. Bunun bir nedeni de sektörümüzün kısır döngüde olması. Komedi yaptığım gibi dramda da oynayabilirim. İnsanlar bu yönümü bilmiyor ama artık bu tarz işlerde de olacağım.

Kamptan çıkan öğrenciler sabaha kadar dans etti

'Çılgın Dersane Kampta' filminin ekibi geçtiğimiz gece Discorium da düzenlenen partiye katıldı. Gece boyunca şarkılar eşliğinde dans edip eğlenen kadın oyuncular seksi kıyafetleri ile dikkatleri üzerlerine çekti. Sevil Uyar, Duygu Çetinkaya, Ceyda Ateş ve Merve Atalar yaptıkları seksi danslar ile gecenin tansiyonununu yükseltirken, Okan Karacan da oldukça cesur açıklamalarda bulundu. Karacan, "Arkamda çok önemli insanlar var, asıl benden korksunlar" sözleriyle kavgalı olduğu Alişan'a göndermede bulundu. Karacan, "Arkanızda kim var?" sorusuna "Binlerce Beşiktaşlı var. Ben ölene kadar çarşıcıyım. O yüzden, benim hakkımda atıp tutanlar önce bunu düşünsünler" dedi. Eğlence sabaha kadar sürerken, filmin oyuncularından Simge Tertemiz, Sibel Tüzün ve Cüneyt Arkın partiye katılmadı.

Kaynak : Sabah Gazetesi

En son by_pislick tarafından Salı Mayıs 20, 2008 12:08 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : pislick kullanıcısı silindi)
fırat=selen
Üye
Üye
fırat=selen

İş/Hobiler : hobim fıratın hayallerini kurmak resimlerine bakmak müzik dinlemek pc. falan filann
Medeni Hali : bekar

MesajKonu: Geri: Çılgın kuzenler iş başında   Çılgın kuzenler iş başında Icon_minitimePtsi Mayıs 19, 2008 10:45 am

çok güzel ya paylaşım için saoll bende oralarda takılım belki fırat ve paşhanla karşılaşırım ... =)
sevgi_16
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Çılgın kuzenler iş başında   Çılgın kuzenler iş başında Icon_minitimeSalı Mayıs 20, 2008 4:09 pm

cok tesekürler

1 sayfadaki 1 sayfası